معارفه دوره تخصصی طراحی پارچه

معارفه دوره تخصصی طراحی پارچه

زمان برگزاری جلسه معارفه:
شنبه ۳۰ شهریورساعت ۱۷:۳۰
مکان برگزاری جلسه معارفه:
آموزشگاه روحی-بلوارکشاورز٬خیابان عبدالله زاده٬کوچه سرآبادانی٬پلاک ۳۹

-------------------------------------------------------------------------------------------------

رشته طراحی پارچه قدمت و تاریخچه ای  بسیار طولانی در زندگی انسان ها دارد.پارچه یا منسوجات از بدو تاریخ برای رفع نیازهای بشری مهم بوده است. در ابتدا پارچه صرفا به عنوان پوشاک برای محافظت از سرما و گرما یا به عنوان روانداز٬ زیر انداز٬ پرده  در ابتدایی ترین  شکل ممکن٬ فارغ از هرگونه طراحی یا دیزاینی و صرفا برای رفع
نیاز استفاده می شد.

اما به مرور زمان و پیشرفت تکنولوژی و گسترش صنعت نساجی و پوشاک ٬امروزه یکی از گرایش های جذاب در عرصه طراحی مد و فشن٬ رشته طراحی پارچه است که مورد استفاده علاقمندان دنیای فشن قرار گرفته است.
در طراحی پارچه خصوصیات اقلیمی٬آداب و رسوم و باورهای مردم در رنگ ها و طرح ها و اشکال مختلف تاثیر گذار هست.

طراحی پارچه با فشن٬ دکوراسیون و هر چیزی که  با پارچه سر و کار دارد در ارتباط است٬ طراحی پارچه در انواع وسایل زندگی ما وجود دارد مثل لباس٬ زیرانداز٬ پرده ٬ حوله و....
این نمونه ها نشان دهنده اهمیت منسوجات و پارچه در زندگی روزانه ماست.

تولید منسوجات نه تنها در اشیا و وسایل زندگی ما مهم است٬ بلکه در صنعت مد و فشن نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.طراحی پارچه توانایی الهام دادن٬ برند کردن و استایل دادن به یک مجموعه مد را دارا است.صنعت نساجی نه تنها که یک هنرخلاقانه است بلکه شکلی از کسب و کار اقتصادی محسوب می شود.
رشته طراحی پارچه از نظر اقتصادی در توسعه کشورهای جهان مهم هست.
پس با توجه به تاریخچه این رشته که در بالا ذکر شد و همچنین الزام و اهمیت این رشته٬ می توان حدس زد که  طراحی پارچه بازار کار خوبی دارد.
 با توجه به بازار رو به گسترش منسوجات و پارچه  در ایران و نیاز به حضور نیروهای متخصص٬ حرفه ای و به روز در این حیطه٬ گروه روحی اقدام به برگزاری دوره طراحی پارچه  نموده است.
هدف اصلی گروه روحی از برگزاری این دوره ٬آموزش افرادی است که بتوانند سریع و مستقیم وارد بازار کار شوند و به عنوان نیروهای متبحر کارشان را در این زمینه شروع کنند.
در دوره طراحی پارچه هنرجویان بااصول ترکیب بندی٬ راپورت بندی٬ ست رنگی و رنگسازی٬آشنایی با موتیف های و نحوره انتخاب موتیف٬کالکشن سازی و...آشنا می شوند و توانایی طراحی پارچه برای لباس ٬روسری٬شال و همچنین توانایی طراحی در زمینه دکوراسیون مثل طراحی کاغذ دیواری٬ رومبلی٬ پرده٬ سرامیک و....خواهند داشت
 از طرفی به موازات آموزش های ذکر شده٬ کار با نرم افزار های ایلستریتور و فتوشاپ را یادگرفته و توانایی طراحی پارچه با استفاده از هر دو نرم افزار را خواهند داشت.
مدرسین این دوره  اولدوز زرگر و عطالله فروغی می باشند.
 شما با شرکت  در این معارفه با مدرسین این دوره آشنا شده و از زبان مدرسین با مباحث و سرفصل هایی که در این دوره آموزش داده می شود ٬آشنا خواهید شد.
شرکت در این نشست برای تمام علاقمندان آزاد و رایگان می باشد. برای رزرو صندلی لطفا عدد ۳ را به شماره ۰۹۱۰۹۱۰۲۴۴۰ پیامک کنید یا داخل واتساپ به این شماره عدد ۳ را ارسال نمایید.