چگونه بر روی کاغذ طراحی لباس کنید

چگونه بر روی کاغذ طراحی لباس کنید

چگونه بر روی کاغذ طراحی لباس کنید

طراحان لباس و مد در طراحی لباس خود اغلب دیدگاههای خلاقانه خود را و کمبود محدودیت ها را در پیش طراحی های خود بیان می کنند. اگرچه ممکن است پیش طراحی های انها همسان با لباس نهایی نباشد، پیش طرح جایی است که ایده های انها کشف می شود و ارتقا می یابد. روی کاغذ است که طراحان مد لباس ها را خلق می کنند که انها را به صورت یک طراح نشان می دهند و لباس های خاص خلق می شود. آموزش طراحی لباس بر روی کاغذ محدودیت قائده ای و یا راهنمای خاصی ندارد، ولی نکات خاص را در طول پیش طراحی یک لباس مد در ذهن نگه می دارد.

قالب بدن که شامل کمر، پاها و نیم تنه است را پیش طراحی کنید. نوع بدن بر اساس اینکه بدن یک زن و یا یک مرد را طراحی می کنید متفاوت است. با قالب اصلی بدن انسان شروع کنید که به شما کمک خواهد کرد تا مقیاس های لباسی را بدست اورید. قبل از ادامه کار مطمئن شوید که مقیاس ها واقعی هستند.

خط کمر را بر روی پیش طراحی بدن پیدا کنید. خط کمر جدا کننده ی طرح بالاتنه و پایین تنه است. طرح خود را بر روی نیمه پایینی خط کمر بکشید. اگر لباسی را طراحی می کنید، با قسمت پایینی لباس از خط پایین کمر شروع کنید. اگر شلوار طراحی می کنید، از خط کمر به عنوان نقطه شروع کننده استفاده کنید. در زمان طراحی نیمه پایینی لباستان این را به خاطر بسپارید که بعضی افراد کفل بزرگتری دارند.

نیمه بالایی طراحیتان را با اضافه کردن قسمت بالای پیراهن و یا قسمت بالای تی شرت و شلوار انجام دهید. اگر دارید به سادگی شلوار طراحی می کنید، قسمت بالاتنه بدن را رها کنید. وقتی که قسمت بالای لباسهایتان را پیش طراحی می کنید، به خاطر بسپارید که زن ها مخصوصا در قسمت کمر و سینه ها سایزهای متفاوتی دارند. یک ساعت ریگی را در پیش طراحی در نظر بگیرید تا یک ظاهر واقعی خلق کنید.

برای واقعی تر کردن طراحیتان متعلقات کوچک را اضافه کنید. به عنوان مثال، بعضی از طراحان کیف دستی، جواهرات و یا کلاه ها را برای کامل کردن طراحی لباس هایشان اضافه می کنند و می بینند که چقدر این متعلقات کوچک برای انها کار می کند.

با استفاده از ذغال چوب به پیش طراحیتان خط های ظریف اضافه کنید. این خط ها شامل پیچ و تاب ها در لباس، کمربند شلوار، و یا حلقه های ریز در بالا می باشد. اگرچه سایز پیچ و تاب ها در لباس ها تا یک حلقه باریک فرق می کند، ذغال چوب برای اضافه کردن تاکید در بخش های طراحی مورد استفاده قرار می گیرد. طراحی کاغذ را با اضافه کردن رنگ به پیش طرحتان تمام کنید و از مداد رنگی بومی استفاده کنید.

همچنین شما می توانید برای استفاده از تجارب متخصصین فنون طراحی لباس در دوره طراحی لباس متناسب با علاقه تان شرکت نمایید تا هرچه سریع تر بتوانید بر مباحث آموزش طراحی لباس تسلط پیدا کنید.