الگوسازی و دوخت چرم آنلاین

الگوسازی و دوخت چرم آنلاین

تاریخچه آموزش الگوسازی و دوخت کیف چرم در موسسه روحی

آموزشگاه روحی فعالیت خود را در زمینه آموزش الگوسازی و دوخت کیف چرم از زمستان ۱۳۹۳ آغاز کرده است و تا به امروز ۱۵ دوره الگوسازی و دوخت کیف چرم برگزار کرده است.
میزان ساعت های آموزش داده شده تا به امروز۹۰۰ ساعت است وتعداد فارغ التخصیلان کارگاه طراحی لباس از سال ۱۳۹۳ تا به امروز ۱۰۰ نفر می باشد.
 

توضیحات کارگاه الگوسازی و دوخت کیف چرم آنلاین
مدرس دوره رضا شفیعیان

کارگاه الگوسازی ودوخت کیف چرم آنلاین از ۳ ترم  تشکیل شده است.

 

دپارتمان چرم

نام کارگاه

تعداد ساعات

شهریه روزکلاس ساعت کلاس تعداد جلسات ثبت نام

الگوسازی و دوخت کیف چرم مقدماتی- آنلاین

۲۰ساعت

۵۰۰ هزار تومان سه شنبه ۱۰ تا ۱۲ ۱۰ جلسه ۲ ساعته (۲۰ساعت) ثبت نام آنلاین
الگوسازی و دوخت کیف چرم تکمیلی - آنلاین ۲۰ ساعت ۶۰۰ هزار تومان سه شنبه   ۱۰ جلسه ۲ ساعته (۲۰ ساعت) ثبت نام آنلاین
الگوسازی و دوخت کیف چرم پیشرفته - آنلاین ۲۰ ساعت ۸۰۰ هزار تومان سه شنبه   ۱۰ جلسه ۲ ساعته (۲۰ ساعت) ثبت نام آنلاین

هنرجویان بعد از گذراندن موفقیت آمیز هر ۳ ترم ٬ارایه ژوژمان و کسب نمره قبولی٬ می توانند برای دریافت گواهینامه اقدام به ثبت نام نمایند.

 

مقایسه کارگاه های حضوری و آنلاین الگوسازی و دوخت کیف چرم

آنلاین حضوری مقایسه دوره حضوری و آنلاین الگوسازی و دوخت کیف چرم
میزان سرمایه گذاری در این کارگاه میزان ساعت آموزشی میزان سرمایه گذاری در این کارگاه میزان ساعت آموزشی
۵۰۰هزار تومان ۲۰ ۸۰۰هزار تومان ۳۶ الگوسازی و دوخت کیف چرم مقدماتی
۶۰۰هزار تومان ۲۰ ۹۰۰هزار تومان ۳۰ الگوسازی و دوخت کیف چرم تکمیلی
۸۰۰هزار تومان ۲۰ یک میلیون و دویست هزار تومان ۳۰ الگوسازی و دوخت کیف چرم پیشرفته

برتری های کارگاه  آنلاین

 آموزش آنلاین و حضوری از خیلی جهات با هم تفاوتی ندارند.

اما بزرگ‌ترین تفاوت بین آموزش آنلاین و حضوری در این است که هنرجویان می‌توانند از هر جای کشور در کلاس‌های آموزش آنلاین شرکت کنند، بدون این که حتی لازم باشد از خانه خارج شوند.


با توجه به اینکه ماهیت دوره های الگوسازی و دوخت کیف چرم٬ کارگاه عملی است٬ و هنرجویان علاوه بر تصویر و صدای مدرس نیاز دارند که دست استاد را هنگام طراحی٬ الگوسازی ٬ برش یا دوخت ببینند. بنابراین با استفاده از دوربین های تخصصی و حرفه ای با رزولوشن بالا٬ این امکان را فراهم آورده ایم که هنرجویان در کلاس آنلاین هر لحظه تصاویر واضح و با کیفیت از مدرس خود در حین تدریس ببینند.

ارتباط رو در رو ٬ پرسش و پاسخ٬ رفع اشکال٬ میان هنرجویان و مدرسین امکان پذیر می‌باشد ٬ یعنی همزمان با اینکه مدرس در حال طراحی و مدلسازی است٬هنرجویان نیز در خانه باید مشفول تمرین هایی که مدرس تعیین می کنند باشند و ایرادات خود را آنلاین به مدرس خود نشان دهند و رفع اشکال نمایند.
در شرایط کنونی با توجه به شیوع ویروس کرونا٬ هنرجویان می توانند بدون تردد در محیط بیرون ٬ از محیط خانه به کلاس درس وصل شوند.
اگرهنرجویی در تهران زندگی نمی کند٬ بدون نیاز به ترک کردن شهر محل زندگیتان ٬ می تواند ازشهر خود از امکانات آموزشی موسسه ما بهره مند شوند.

هنرجویان می توانند با هنرجویان و علاقمندان این درس در کل دنیا در ارتباط باشند.
ارزشیابی در سیستم آموزش آنلاین همانند کارگاه های حضوری است٬ یعنی همانند کلاس حضوری ٬بعد از آخرین جلسه هر ترم ژوژمان پایان ترم بصورت آنلاین برگزار می شود.

در کارگاه های آنلاین ٬ همانند کلاس های حضوری ٬مدرسین هر جلسه تکالیف درسی تعیین می کنند و هنرجویان برای جلسه بعد باید تمرین های مشخص شده رو کامل انجام دهند.
بعد از گذراندن موفقیت آمیز هر سه ترم٬ نداشتن غیبت بیش از حد مجاز٬ اریه ژوژمان در پایان هر ترم٬ کسب نمره قبولی از طرف مدرس دوره و مدیر موسسه٬ می توانند برای دریافت گواهینامه ثبت نام کنند و مراحل لازم برای اخذ گواهینامه را طی نمایند.

آموزش آنلاین باعث افزایش انعطاف پذیری هنرجویان می شود و شاید بزرگ‌ترین مزیت آموزش آنلاین همین انعطاف‌پذیری بیشتر باشد. یعنی هنرجویان می‌توانند از هر جایی که هستندو هر طوری که می‌خواهند درس بخوانند. البته به این معنی نیست که دانشجویان آنلاین کمتر از دانشجویان حضوری درس می‌خوانند. بلکه یعنی انعطاف‌پذیری بیشتری در تعیین محل و نحوه‌ی درس خواندن دارند. این انعطاف‌پذیری همان دلیلی است که باعث می‌شود آموزش آنلاین میان هنرجویانی که تعهدات دیگری مانند شغل یا فرزند دارند، معروف باشد.

از برتری های دیگر آموزش آنلاین دسترسی آسان می باشد.تمام چیزی که برای آنلاین درس خواندن نیاز دارید، یک کامپیوتر است که به اینترنت دسترسی داشته باشد. 

آنلاین درس خواندن بسیاری از خرج‌هایی که هنرجویان عادی متحمل می‌شوند را کاهش می‌دهد. هزینه‌های رفت و آمد که هر هفته روی هم جمع می‌شوند، همچنین در آموزش آنلاین شهریه هر ترم کمتر از کلاس حضوری می باشد. 


محتوای آموزشی:
در بحث دوخت کیف های چرمی یکی از ملزومات مهم، کسب مهارت در به تصویر کشیدن ذهنی ابعاد کیف از نظر اندازه، و بُعد و حجم از نظر دید بصری، و همچنین شناخت و آشنایی با ماهیت چرم از نظر نوع و کیفیت برای انواع مدل های کیف می باشد.
دوره های آموزشی به گونه ای برنامه ریزی و طراحی شده تا به هنرجو کمک کند در کنار فراگیری نکات مهم، اصولی و حرفه ای این رشته (تصویر سازی، حجم سازی، شناخت چرم و ابزار) مهارت عملی (کار با چرم و ابزار)، و خصوصا اعتماد به نفس خود را بالا برده تا در نهایت با بیشترین بازدهی دورها را به پایان برساند.

اهداف آموزشی:
هدف اصلی آموزش بالا بردن توانایی هنرجو در الگوکشی، تجسم و تصویر سازی از هر مدل کیف و فراگیری تکنیک های حرفه ای و استفاده اصولی و درست از ابزار و لوازم مخصوص این رشته در دوخت انواع مدل های کیف می باشد.

خروجی دوره ها:
قطعا با توجه به استعداد و علاقه هنرجو خروجی فردی متفاوت است. اما در نهایت هر هنرجو با توجه به توانایی خود امکان انجام الگوکشی و دوخت انواع مدل های کیف بدون نیاز به الگوهای آماده و یا آموزش های متفرقه را دارد.
 

سرفصل کارگاه  مقدماتی

-شناخت چرم

-شناخت ابزار

- آموزش اصولی انواع برش، علامت گذاری و سوراخ زدن چرم

-آموزش اصولی دوخت حرفه ای دو سوزنه

-آموزش اصولی الگوکشی پایه

-آموزش تکنیک های دوخت پایه و اجرای آن ها برای درک بهتر روی مدل های:

- جا كارتی

- جاكليدی

- كيف پول جيبی مردانه

- كيف پول دو لَت زنانه

- كيف مدارك مردانه 

- كيف كج زنانه 
 

سرفصل کارگاه تکمیلی 

-الگوکشی تکمیلی

-انجام تکنیک های حرفه ای بر روی مدل های:

-کیف کج اسپورت 

- كيف ديپلمات مردانه

- كيف متوسط زنانه

- كيف بزرگ زنانه 

 

سرفصل کارگاه پیشرفته

-آموزش تخصصی الگوکشی

-آموزش تکنیک های خاص روی مدل های:

-کیف پول دور زیپ دار زنانه 

-کیف مدارک دور زیپ دار دوبل 

-کیف زنانه دهانه زیپ دار 

-کیف اداری دهانه زیپ دار 

هنرجویان می توانند قبل از ثبت نام از مشاوره رایگان در زمینه  دوره های الگوسازی و دوخت کیف چرم بهره مند شوند.
برای مشاوره رایگان می توانید با شماره ۸۸۸۳۴۲۸۴ تماس بگیرید و یا عدد ۱ را برای شماره ۰۹۱۰۹۱۰۲۴۴۰ پیامک و یا در واتساپ ارسال نمایید.
برای ثبت نام آنلاین اینجا کلیک کنید.


نمونه کارهای آموزشی را می توانید داخل صفحه اینستاگرام زیر مشاهده نمایید
@crazy_hotse_atelier