دوره الگوسازی و دوخت آنلاین

دوره الگوسازی و دوخت آنلاین

معرفی دوره الگوسازی و دوخت موسسه روحی

دپارتمان دوخت موسسه روحی فعالیت خود را از سال ۱۳۹۳ آغاز کرده است و تا به امروز ۳۶ دوره الگوسازی و دوخت و ۴۲ دوره  تخصصی در زمینه دوخت مثل مولاژ و دراپینگ- ضخیم دوزی-طراحی و دوخت لباس کودک و نوجوان-دوخت لباس مجلسی و عروس- ژورنال شناسی و سایز بندی برگزار کرده است.
میزان ساعت های آموزش داده شده در زمینه دوخت تا به امروز ۵۹۶۸ ساعت است وتعداد فارغ التخصیلان دپارتمان دوخت از سال ۱۳۹۳ تا به امروز ۱۱۵۵ نفر می باشد.

دوره های دوخت موسسه روحی با بکارگیری متد روز در حوزه مد و لباس و دوخت می کوشدتا هنرجویان خلاق وتوانایی را به بازار کار عرصه مد و لباس معرفی می کند.

گروه روحی سعی دارد با برگزاری دوره های کاملا کارگاهی و عملی و ورکشاپ های مربوطه در حوزه مدو لباس این توانمندی را هرچه بیشتربه هنرجویان خود بدهد در این مسیر با بهره گیری از مدرسین توانمند وسرشناس و سر فصلهای بروز بهمراه اطلاعات بازار فروش و بازاریابی حوزه مد ولباس فضای آموزشی کاملا کارگاهی این امر را به سهولت امکانپذیر می کند.
 

ازعمده تفاوتهای مجموعه روحی سرفصلهای بروز و بهره گیری از اساتید مجرب و توانمندی برگزاری دوره های کاملا کارگاهی می باشد که این امر به هنرجوها کمک می کند تا در رشته دوخت زمان ورود به بازار کار کاملا تخصص عملی لازم وشناخت کافی نسبت به بازار کار را داشته باشند

مشخصات دوره
طول مدت دوره ۶۰ ساعت آموزش می باشد..
این دوره از ۲۰ جلسه و هر جلسه از ۳ ساعت آموزش تشکیل شده است.

کارگاه ها یک روز در هفته برگزار می شوند.
میزان سرمایه گزاری در این دوره یک میلیون و هشتصد هزار تومان می باشد. که در دو قسط ۹۰۰ هزار تومانی  قابل پرداخت است.
تاریخ قسط اول: هنگام ثبت نام
تاریخ قسط دوم: یک ماه بعد از شروع دوره


اطلاعات مربوط به سی و هفتمین دوره الگوسازی و دوخت

روزهای شنبه ساعت ۱۳ تا ۱۶

مدرس دوره: لیلا جابری

نام کارگاه

تعداد ساعات

میزان سرمایه گذاری در این دوره روزکلاس ساعت کلاس تعداد جلسات ثبت نام

دوره الگوسازی و دوخت 

۶۰ساعت

یک میلیون و هشتصد هزار تومان که در ۲ قسط ۹۰۰ هزار تومانی قابل پرداخت است شنبه ۱۳ تا ۱۶ ۲۰ جلسه ۳ساعته ثبت نام آنلاین

هنرجویان بعد از گذراندن موفقیت آمیز دوره کامل ٬ارایه ژوژمان و کسب نمره قبولی٬ می توانند برای دریافت گواهینامه اقدام به ثبت نام نمایند.

هدف از برگزاری این کارگاه
در دوره نازک دوز هنرجویان روش اندازی گیری از اندام را یاد میگیرند و میتوانند انواع دامن هایی که روزمره میبینند به راحتی بدوزند و الگوی این دامن ها را طراحی کنند. دامنهای کلوش .ترک ماهی -دامن خمره ای انواع دامن های فون .و حتی هنرجویان می توانند مدل سازی کنند و مدل دلخواه خود را روی الگو اجرا کنند و بدوزند . از طرفی آسترکشی دامن٬دوخت زیپ و کمر و تکنیکهای دوخت برای تمیز دوزی هم در این دوره آموزش داده می شود.

در ترم دوم بالاتنه  تدریس می شود .در این دوره هنرجویان اندازه گیری بالاتنه و رسم الگوی آن را به طور کامل یاد می گیرند. همینطور آستین و مدل سازی آستین ٬دوخت سجاف و  جیب . و حتی جیب فیلتابی٬ یقه مردانه و آرشال و انگلیسی هم آموزش داده می شود و هنرجویان می توانند مدل دلخواه خود را بدوزند. نهایتا به عنوان خروجی کار هنرجویان می توانند  بولوز و پیراهن و شومیز و حتی مانتو  بدوزند.
متد تدریس این دوره مولر هست که از بین متدهای مختلف و رایج( گرلاوین. ایتالیایی-متریک -فرانسه )این متد برای تدریس انتخاب شده است.
اما چرا  متد مولر؟ چیزی که باید بدونیم این هست که تمام خیاط های حرفه ای روش های خاص خودشان را دارند و این قضیه خیلی تفاوتی ایجاد نمی کند و مهم این است که با آن روش خاص احساس راحتی کنند و مسلط باشند. اما متد مولر برای تدریس انتخاب شده چون٬ این روش  یک متد آلمانی است و از آنجایی که سایز بدن آلمانی ها و ایرانی ها به هم نزدیک است و مهمتر اینکه یک متد بسیار دقیق هست و دوخت و خروجی بی نقص و دقیق تری خواهد داد و حتی نیاز به پرو هم پیدا نمی کنید. و یکی دیگر از ویژگی های  این روش این هست که با ۳ اندازه شخص ( دور سینه- قد -دور باسن) می توانید  برای آنها الگو بکشید.

پیش نیاز دوره الگوسازی و دوخت
پیش نیاز این دوره فقط تکرار٬تمرین و علاقه است.

ملزومات جلسه اول:


کاغذ الگو 3-4 برگ
کاغذ پوستی 3-4 برگ(روغنی نباشد)
اتود 0.5
پاکن
قیچی 
چسب مایع رازی یا ماتیکی
چسب نواری،کاغذی یا کالک
یک متر روبان
خط کش صاف ترجیحا 30-50 سانت
خط کش منحنی
متر خیاطی
اشل ۱/۲
گونیا
متر خیاطی
کاربن خیاطی
نخ و سوزن
بشکاف
صابون خیاطی
متر خیاطی
نخ و سوزن
 بشکاف
صابون خیاطی


سرفص دوره:


شناخت اولیه اندام و اندازه گیری و شناخت ایرادهای اندامی دامن
رسم الگوی پایه و دامن تنگ
رسم الگوی دامن فون و انواع آن
رسم الگوی دامن های کلوش
رسم الگوی دامن های ترک
رسم الگوی دامن های پیلی دار
رسم الگوی دامن های ماهی و نیلوفری
رسم الگوی دامن های جیب دار
رسم الگوی دامن های برش دار
رسم الگوی دامن های شلواری٬ لنگی٬ پلیسه٬اسکاتلندی
رسم الگوی دامن های کمرسرخود و سجاف سرخود
برش و دوخت کامل دامن و نحوه آستر کشی دامن
رسم الگوی شلوار و برش و دوخت کامل
دوخت زیپ ساده و مخفی
اندازه گیری بالاتنه و شناخت اندام در بالا تنه
رسم اساس آستین
رفع عیوب اندامی
انتقال ساسون ها و رسم برش
الگوی انواع یقه های مسطح
رسم الگوی انواع یقه های :
هفت
برگردان 
انگلیسی 
آرشال
آمریکایی
ب ب
مدل سازی آستین پایه
مدلسازی آستین کیمونو و رگلان
آموزش آستر کشی
دوخت:

۱.دوخت پاترون و رفع عیوب اندامی

۲.دوخت مانتو با یقه انگلیسی

۳.دوخت پیراهن برش دار
 

برتری های کارگاه  آنلاین

 آموزش آنلاین و حضوری از خیلی جهات با هم تفاوتی ندارند.

اما بزرگ‌ترین تفاوت بین آموزش آنلاین و حضوری در این است که هنرجویان می‌توانند از هر جای کشور در کلاس‌های آموزش آنلاین شرکت کنند، بدون این که حتی لازم باشد از خانه خارج شوند.


با توجه به اینکه ماهیت دوره های الگوسازی و دوخت کیف چرم٬ کارگاه عملی است٬ و هنرجویان علاوه بر تصویر و صدای مدرس نیاز دارند که دست استاد را هنگام طراحی٬ الگوسازی ٬ برش یا دوخت ببینند. بنابراین با استفاده از دوربین های تخصصی و حرفه ای با رزولوشن بالا٬ این امکان را فراهم آورده ایم که هنرجویان در کلاس آنلاین هر لحظه تصاویر واضح و با کیفیت از مدرس خود در حین تدریس ببینند.

ارتباط رو در رو ٬ پرسش و پاسخ٬ رفع اشکال٬ میان هنرجویان و مدرسین امکان پذیر می‌باشد ٬ یعنی همزمان با اینکه مدرس در حال طراحی و مدلسازی است٬هنرجویان نیز در خانه باید مشفول تمرین هایی که مدرس تعیین می کنند باشند و ایرادات خود را آنلاین به مدرس خود نشان دهند و رفع اشکال نمایند.
در شرایط کنونی با توجه به شیوع ویروس کرونا٬ هنرجویان می توانند بدون تردد در محیط بیرون ٬ از محیط خانه به کلاس درس وصل شوند.
اگرهنرجویی در تهران زندگی نمی کند٬ بدون نیاز به ترک کردن شهر محل زندگیتان ٬ می تواند ازشهر خود از امکانات آموزشی موسسه ما بهره مند شوند.

هنرجویان می توانند با هنرجویان و علاقمندان این درس در کل دنیا در ارتباط باشند.
ارزشیابی در سیستم آموزش آنلاین همانند کارگاه های حضوری است٬ یعنی همانند کلاس حضوری ٬بعد از آخرین جلسه هر ترم ژوژمان پایان ترم بصورت آنلاین برگزار می شود.

در کارگاه های آنلاین ٬ همانند کلاس های حضوری ٬مدرسین هر جلسه تکالیف درسی تعیین می کنند و هنرجویان برای جلسه بعد باید تمرین های مشخص شده رو کامل انجام دهند.
بعد از گذراندن موفقیت آمیز هر سه ترم٬ نداشتن غیبت بیش از حد مجاز٬ اریه ژوژمان در پایان هر ترم٬ کسب نمره قبولی از طرف مدرس دوره و مدیر موسسه٬ می توانند برای دریافت گواهینامه ثبت نام کنند و مراحل لازم برای اخذ گواهینامه را طی نمایند.

آموزش آنلاین باعث افزایش انعطاف پذیری هنرجویان می شود و شاید بزرگ‌ترین مزیت آموزش آنلاین همین انعطاف‌پذیری بیشتر باشد. یعنی هنرجویان می‌توانند از هر جایی که هستندو هر طوری که می‌خواهند درس بخوانند. البته به این معنی نیست که دانشجویان آنلاین کمتر از دانشجویان حضوری درس می‌خوانند. بلکه یعنی انعطاف‌پذیری بیشتری در تعیین محل و نحوه‌ی درس خواندن دارند. این انعطاف‌پذیری همان دلیلی است که باعث می‌شود آموزش آنلاین میان هنرجویانی که تعهدات دیگری مانند شغل یا فرزند دارند، معروف باشد.

از برتری های دیگر آموزش آنلاین دسترسی آسان می باشد.تمام چیزی که برای آنلاین درس خواندن نیاز دارید، یک کامپیوتر است که به اینترنت دسترسی داشته باشد. 

آنلاین درس خواندن بسیاری از خرج‌هایی که هنرجویان عادی متحمل می‌شوند را کاهش می‌دهد. هزینه‌های رفت و آمد که هر هفته روی هم جمع می‌شوند، همچنین در آموزش آنلاین شهریه هر ترم کمتر از کلاس حضوری می باشد. 

برای مشاهده شرایط اخذ گواهینامه اینجا کلیک نمایید.
برای مشاهده قوانین و مقررات آموزشگاه اینجا کلیک نمایید.
برای ثبت نام اینجا کلیک نمایید

 برای بهره گیری از  مشاوره تخصصی رایگان با شماره 88834284 تماس گرفته و یا عدد 1 را به شماره 09109102440 پیامک نمایید.