قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

چهارچوب ها و قوانین موسسه خلاقان پارچه و لباس روحی

این موسسه تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد

۱. پس از شروع دوره شهریه به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد

در صورت بروز هر مشکلی که باعث ایجاد مانع از شرکت هنرجو در  دوره آموزشی شود٬ هنرجو فرصت دارد از زمانیکه ثبت نام کرده تا ۷۲ ساعت (۳ روز) قبل از شروع دوره ؛ به صورت کتبی اعلام انصراف نماید . که در این صورت ۱۰٪ از شهریه کل دوره کسر شده و مابقی عودت داده می شود.

در صورت انصراف هنرجو به صورت کتبی تا ۴۸ ساعت (۲ روز) قبل از شروع دوره آموزشی ۲۰٪ از شهریه کل دوره کسر شده و مابقی عودت داده می شود .

در صورت انصراف هنرجو به صورت کتبی تا ۲۴ ساعت (۱ روز) قبل از شروع دوره آموزشی ۵۰٪ از شهریه کل دوره کسر شده و مابقی عودت داده می شود .
 

اما بعد از شروع دوره آموزشی هیچ شهریه ای مسترد نخواهد شد


۲. برای حضور در کلاس ها از پوشش مناسب اسلامی یعنی خانم ها (مقنعه و مانتو جلو بسته) و آقایان پوشش مناسب دانشگاه استفاده فرمایید.
۳. هر هنرجو مجاز است که ۲ جلسه غیبت نماید و بیشتر از ۲جلسه حذف ترم خواهد شد. بدیهی است درصورت غیبت در جلسات ، استاد موظف به تکرار درس آن جلسه ، نخواهد بود.
۴. تاخیر هنرجویان بیش از ۱۵ دقیقه غیبت محسوب می شود.
۵. هنرجویان باید شهریه دوره خود را سه روز قبل از شروع دوره  تسویه نمایند.
۶.  دوره های ترمیک به صورت پیوسته ارائه می شود. هنرجویان می توانند تحت شرایط خاص٬ درصورت موافقت از طرف موسسه  فقط یک ترم مرخصی بگیرند.
شرایط اخذ مرخصی به این شکل است که هر هنرجو در بازه زمانی که موسسه برای ثبت نام های ترم بعد مشخص می کند٬باید درخواست مرخصی نماید٬ درصورتیکه این مرخصی از طرف مدیر موسسه تایید شد۳۰٪ شهریه ترم را پرداخت کرده تا ترم مورد نظر رزرو نگه داشته شود و فصل بعدی با پرداخت مابقی شهریه به دوره خود ادامه دهد.
همچنین هنرجویان دربازه زمانی که برای ثبت نام مشخص می شود باید ثبت نام انجام دهد یا به هر دلیلی اگر قصد ادامه دوره را ندارد ٬در همان بازه ثبت نام اعلام انصراف یا همانطور که بالاتر گفتیم درخواست مرخصی نماید. بعد از بازه مشخص شده برای ثبت نام امکان انصراف با درخواست مرخصی وجود ندارد.
یعنی در اواسط ترمی که هنرجویان مرخصی گرفته اند، بازه زمانی مشخص می شود که این دسته از هنرجویان قطعیت ادامه دوره خود در ترم آینده را مشخص کنند. در صورتی که در این بازه زمانی اعلام انصراف نمایند، مبلغی که بابت رزرو کلاس پرداخت کرده بودند کاملا عودت داده خواهد شد . اما در صورتی که در این تاریخ اعلام انصراف ننمایند و در تایم دیگری قصد انصراف داشته باشند وجهی برگردانده نخواهد شد حتی اگر علت این تغییر تصمیم از طرف هنرجو به دلیل هر گونه حادثه خارجی و فورس ماژور اعم از سیل ، زلزله، شیوع هرگونه بیماری واگیردار و غیره که خارج از اختیار و کنترل و پیش بینی موسسه باشد.
درضمن ٬ اگر هنرجویی ترمی را رزرو کرد٬ ترم ها و درس های باقیمانده بر اساس شهریه سال جدید محاسبه خواهد شد.
در شرایط فورس ماژور به دلیل وقفه آموزشی امکان اخذ مرخصی وجود ندارد
هنرجویانی که مرخصی می گیرند٬ ۱ماه بعد از شروع دوره ها باید اعلام کنند٬ که خواستار محفوظ نگه داشتن مرخصی هستند یاقصد انصراف دارند٬بعد از گذشتن از این بازه یک ماهه امکان انصراف و عودت شهریه وجود ندارد.
در صورت ایجاد وقفه بین ترم های آموزشی ٬ آموزشگاه از صدور گواهینامه معذور می باشد
۷. رعایت احترام نسبت به کل اعضای موسسه  اعم از مدیران ، پرسنل آموزشگاه و مدرسین
۸. برای مشاهده شرایط وقوانین مربوط به اخذ گواهینامه اینجا کلیک نمایید.
۹.ژوژمان جلسه آخر هرکارگاه برگزار می شود.
۱۰.درصورت بارش برف٬ آلودگی هوا ٬بیماری های اپیدمی و..........٬تعطیل شدن کلاس ها منوط بر اعلام رسمی از طرف موسسه می باشد. 
درصورتیکه تمام هنرجویان کلاس به صورت دسته جمعی و به اختیار خود تصمیم بگیرند که در کلاس حاضر نشوند٬ آن جلسه برای تک تک هنرجویان غیبت محسوب می شود و جبرانی برگزار نخواهد شد.
در صورتیکه تعطیل شدن کلاس ها از طرف موسسه اعلام شود٬جلسه جبرانی حتما برگزار خواهد شد.
۱۱. جلسه های جبرانی توسط مدرسین هماهنگ شده و به هنرجویان اعلام می شود٬ روز جلسه جبرانی در تاریخی غیر از روز اصلی کلاس مربوطه خواهد بود.
۱۲.در صورت بروز هر گونه حادثه خارجی و فورس ماژور اعلم از سیل٬ زلزله٬ شیوع هرگونه بیماری واگیردار و غیره و نیز در صورت وجود سایر علل خارجی اعم از مصوبات و بخشنامه های دولتی٬ تصمیمات شهرداری ها و غیره که  در جریان کار روزمره موسسه هرگونه خلل جزیی و یا کلی ایجاد نماید٬ موسسه مخیر است به هر نحو مقتضی که صلاح بداند ( به صورت حضوری یا مجازی و غیره...) نسبت به برگزاری این کلاس ها ( اعم از کلاس های در حال برگزاری و یا کلاس هایی که هنرجو در آن ثبت نام نموده و در آینده برگزار خواهد شد) تصمیم گیری نموده و در این باره اقدام نماید. در اینصورت موسسه هیچگونه مسولیتی از جهت تعطیلی یا تغییر نحوه برگزاری کلاس ها نخواهد داشت و در صورت انصراف هنرجو از ادامه شرکت در کلاس هاای در حال برگزاری هیچگونه  وجهی اعم از خسارت یا بخشی از شهریه به هنرجو مسترد نخواهد شد. در مورد کلاس های برگزار نشده نیز مقررا موسسه در اینباره حاکم خواهد بود.