دوره طراحی لباس

طراحی لباس و دوره آموزش طراحی لباس شاخه ای از هنر بوده که به ساخت و طراحی لباس و دیگر ملزومات پوشاکی افراد اختصاص دارد. این هنر شامل مراحل مختلفی بوده که از طراحی لباس تا مرحله دوخت و ارائه ادامه خواهد داشت.
با استفاده از دوره طراحی لباس این مجموعه قادر خواهید بود  آموزش طراحی لباس را آموخته و به صورت حرفه ای وارد این عرصه شوید.

دوره طراحی لباس  گروه روحی به شرح زیر است

دوره طراحی لباس از 4 ترم اصلی ، 8 درس ،3 ورکشاپ تخصصی و در نهایت یک کارگاه پروژه نهایی( به مدت 20 ساعت )تشکیل شده است که به طور کلی شامل 290 ساعت آموزش است. واحد ها و دروسی که خواهید گذارند

 

تعداد ترم

نام کارگاه

تعداد ساعات

ترم یک

طراحی فیگور

30ساعت

مبانی رنگ

30ساعت

ورکشاپ مروری بر تاریخ پوشاک ایران

10ساعت

ترم دوم

تاثیر و تدابیر خطی 

30ساعت

تکنیک و جنسیت سازی

30ساعت

ورکشاپ تاریخ لباس جهان

10ساعت

ترم سوم

مولاژ

30ساعت

خلاقیت و کالکشن سازی در طراحی لباس

30ساعت

ورکشاپ سبک شناسی

10ساعت

ترم چهارم

دراپینگ

30ساعت

نرم افزار ایلاستریتور طراحی لباس

30ساعت

پروژه نهایی

20ساعت

جمع ساعات

290ساعت

 

enlightenedعزیزان به موارد زیر توجه کنند
1.هنرجویان پس از گذراندن پیوسته کل دوره طراحی لباس (بدون وقفه)، می توانند گواهینامه دریافت نمایند،در صورت ایجاد وقفه بین ترم های آموزشی،دانشگاه از صدور گواهینامه معذور 
 می باشد

 نکته:تنها در برخی از شرایط خاص(در صورت تایید دانشگاه)هنرجو می تواند یک ترم وقفه داشته باشد که منوط برپرداخت 30% شهریه ترم،و رزرو کردن یک ترم می باشد. 
2.در ترم اول دوم و سوم ورکشاپ های کمکی ارائه شده است. این ورکشاپ ها به صورت 2جلسه 5 ساعته که تاریخ های هر ورکشاپ ،ابتدای هر ترم اعلام خواهد  شد

 

هنرجویان باید 4ترم و درس پروژه را گذرانده و وقفه بین ترم ها نداشته باشند.

ترم یک:

-کارگاه طراحی فیگور /30ساعت

-کارگاه مبانی رنگ/30ساعت
-ورکشاپ بررسی تاریخ لباس ایران/10ساعت

ترم دوم:

-کارگاه تاثیر تدابیر خطی و طراحی لباس /30ساعت

-کارگاه تکنیک و جنسیت سازی/30ساعت

-ورکشاپ تاریخ لباس جهان /10 ساعت

ترم سوم:

-کارگاه خلاقیت(کالکشن سازی) /30ساعت

-کارگاه مولاژ / 30ساعت

ورکشاپ سبک شناسی/10ساعت

ترم چهارم:

-کارگاه دراپینگ /30ساعت

-کارگاه نرم افزار ایلاستریتور طراحی لباس /30ساعت

پروژه/20 ساعت

هنرجویان پس از گذراندن 290 ساعت ،و گرفتن نمره قبولی در درس "پروژه نهایی" گواهینامه  دریافت خواهند کرد.هنرجویانی که دوره را کامل نمی گذرانند وبه صورت تکدرس تمایل به گذراندن دوره دارند،گواهینامه دریافت نخواهند کرد و همچنین 30% بیشتر از مبلغ شهریه کارگاه ها پرداخت خواهند نمود.

در ادامه این دوره، هنرجویان می توانند برای تکمیل دانش عملی خود در زمینه طراحی لباس، کارگاه های مرتبط دیگری چون، نرم افزار ماولس و جمینی،الگو و دوخت  را نیز در این مرکز بگذرانند.

 


لطفا جهت آگاهی از آخرین دوره طراحی لباس و ثبت کلیک نمایید

برخی نکات آموزشی درباره دوره طراحی لباس

- چگونه طراحی لباس را اغاز کنید

- چگونه بر روی کاغذ طراحی لباس کنید

- چگونه از طراحی لباس به صورت آنلاین پول درآوریم

طراحی لباس و گروه های مختلف دوخت  

 مجموعه دوخت سفارشی طراحی لباس
طراحی لباس به مشتریان خاص مانند هنرمندان و سلبرتی ها اختصاص دارد، این لباس ها کاملاً متناسب با سایز مشتریان دوخته می شوند. طراحی لباس این گونه لباس ها فاقد برچسب قیمت هستند، البته برای مشتریانی در این سطح نیز نیاز به اتصال برچسب قیمت به لباس نیست. طراحی لباس مجموعه لباس های دوخت سفارشی 2 بار در سال در ماه های ژانویه و ژوئیه یعنی آغاز فصل مد جدید طراحی لباس در حداقل 50 طراحی از لباس شب و روز برای مشتریان به نمایش در می آیند.
 مجموعه پوشاک آماده طراحی لباس
طراحی لباس مجموعه پوشاک آماده بر اساس اندازه های استاندارد تولید شده و برای عموم مردم جامعه ارائه می شود. این مجموعه به دلیل بکار گیری سایز استاندارد برای تولید انبوه مناسب است. طراحی لباس طراحی لباس پوشاک آماده نیز خود به دو بخش تقسیم می شود : مجموعه طراح و مجموعه تولید انبوه. مجموعه طراح دارای کیفیت بالاتری ست و به منظور تبلیغ برای مجموعه تولید انبوه عرضه می شود

فرآیند طراحی لباس از عناصر زیر تشکیل می شود 

جنس پارچه طراحی لباس : طراحی لباس باید متناسب با نگاه، احساس و روحیات اغلب مشتریان انتخاب شود. در انتخاب جنس پارچه همچنین باید شرایط آب و هوایی و فصلی نیز مورد توجه قرار گیرد. صدها نوع گوناگون از پارچه در دسترس طراحان قرار دارد.

 طراحی لباس چاپ پارچه : درطراحی لباس ،  رنگ ها و تم انتخابی برای چاپ و طرح پارچه باید متناسب با فصل انتخاب شود. ایده آل است که رنگ زرد روشن در زمستان و رنگ های تیره در زمستان مورد استفاده قرار نگیرند.

 تزئینات روی لباس : مانند گلدوزی، مهره دوزی، تور دوزی و

الگواین مورد ساختار اصلی لباس را شکل می دهد. به همین علت طراحی الگو طراحی لباس از اهمیت خاصی برخوردار است و اساساً نقشه قطعاتی است که با دوخته شدن به هم لباس را به وجود می آورند

اندازه گیری طراحی لباس: طراحی لباس از مهم ترین موارد در این حرفه اندازه گیری است. بدست آوردن الگوی درست نیز با اندازه گیری دقیق نسبت مستقیم دارد.

تحقیق درباره مد طراحی لباس : با مطالعاتی دقیق درباره روند مد در فصل آینده می توان بهترین طراحی را انجام داد

ایده برای طراحی لباس :
طراحی لباس خلاقیت در طراحی و ایجاد لباس با شناخت کامل و توانایی بهره گیری از آن در طراحی و خلق لباس ایجاد می شود.
طراحی لباس جهت طراحی لباس همواره نیاز نیست تا از ابزارهای تجسمی بهره برد. گاهی می توان با مواد اطراف و الهام گرفتن از بسیاری از اشیا و اجسام مختلف یک طراحی لباس جدید را ایجاد کرد.
طراحی لباس برای مثال با استفاده از برگ های درخت و نوع پوشش آن یک دامن را طراحی نمود.

طراحی لباس داشتن ایده و ایجاد خلاقیت یکی از مهم ترین ابزار بخش هنری است که سبب طراحی یک مد و لباس جدید می گردد. ایده و خلاقیت در ذهن تمامی انسان ها وجود دارد و طراحی لباس تنها کافی است بر روی مسئله مورد نظر تمرکز داشته باشند.
طراحی لباس طراحان لباس بیش از دیگر افراد باید بر روی ایده پردازی تمرکز داشته و با فکر قوی و بهتر بتوانند به این عمل بپردازند. طراحی لباس ایده گیری با تمرکز و دید خوب به اطراف ایجاد می شود.
طراحی لباس طراحان باید ابتدا هدف خود را مشخص کرده و پس از آن به ترسیم مانکن بپردازند و طراحی لباس با شناختی که نسبت به مواد پیدا کرده اند به طراحی لباس مورد نظر بپردازند

صنعت مد در جهان 
این روزها صنعت طراحی مد در بسیاری از کشورهای جهان محبوبیت فوق العاده ای است. کشورهای مثل ایتالیا سابقه ای دیرینه در این عرصه دارند و به تازگی کشورهایی مثل ترکیه نیز با ظهور طراحان بزرگ خود را در این عرصه مطرح کرده اند

درباره طراحی لباس بیشتر بدانیم

لطفا جهت آشنایی با دوره های رایگان آموزش طراحی لباس کلیک نمایید

دوره طراحی لباس