آموزش تخصصی طراحی لباس به همراه گواهی نامه معتبر از دانشگاه سراسری

آموزش تخصصی طراحی لباس به همراه گواهی نامه معتبر از دانشگاه سراسری

آموزش تخصصی طراحی لباس به همراه گواهی نامه معتبر از دانشگاه سراسری

اهمیت آموزش طراحی لباس

طراحی لباس(Cloth Design) هنری ارزنده است که شخصیتی ارزنده را به طراح لباس می بخشد. طراح لباس درکنار توانایی ترسیم وطراحی باید ازخلاقیت وایده های خود درراستای به تصویر درآوردن طرح مدنظر بهره ببرد که در این صورت می تواند آنچه در ساختار ذهنی خود دارد را به تصویر کشیده وبرای به واقعیت رساندن وظهور یک تن پوش به مرحله اجرا برساند. در این صفحه بعد از توضیح مختصر در رابطه با اهمیت آموزش طراحی لباس با سرفصل های آموزشگاه طراحی لباس روحی آشنا خواهید شد.

برای اجرایی شدن یک ایده طراح لباس می بایست از توانایی اجرا هم بهره مند باشد که دراین صورت باید به هنر دوزندگی ودرآوردن الگو وهمچنین شناخت پارچه و بازار این صنعت اشراف داشته باشد، برای همین آموزشگاهی که برای آموزش طراحی لباس انتخاب می کنید بسیار مهم است که شما را برای فردا و آینده کاری آماده کند.

بهترین کلاس آموزشی طراحی لباس در تهران

اما امروزه با سرعت روز افزون زندگی بشرطراح لباس با برای سهولت درکار طراحی و همچنین خطای کمتر نیاز به دانستن هنر فراتری می باشد.دراین مرحله طراح لباس نیاز به دانستن و اشراف به نرم افزارهای بروزدر طراحی لباس و دوخت می باشد تا درکنار طراحی موفق وبروزاز میزان خطاهای اجرای لباس مدنظر بکاهد.
مجموعه این عوامل درکنار هم و اشراف به موضوعات روز درحوزه مد و لباس یک طراح لباس کامل را می سازد.   
کلاس طراحی لباس مجموعه روحی با بکارگیری متد روز در حوزه مد و لباس می کوشدتا هنرجویان خلاق وتوانایی را به بازار کار عرصه مد و لباس معرفی می کند.

گروه روحی سعی دارد با برگزاری دوره های کاملا کارگاهی و عملی و ورکشاپ های مربوطه در حوزه مدو لباس این توانمندی را هرچه بیشتربه هنرجویان خود بدهد در این مسیر با بهره گیری از مدرین توانمند وسرشناس و سر فصلهای بروز بهمراه اطلاعات بازار فروش و بازاریابی حوزه مد ولباس فضای آموزشی کاملا کارگاهی این امر را به سهولت امکانپذیر می کند.

ازعمده تفاوتهای مجموعه روحی سرفصلهای بروز و بهره گیری از اساتید مجرب و توانمندی برگزاری دوره های کاملا کارگاهی می باشد که این امر به هنرجوها کمک می کند تا در رشته طراحی لباس زمان ورود به بازار کار کاملا تخصص عملی لازم وشناخت کافی نسبت به بازار کار را داشته باشند.
 

معرفی دوره طراحی لباس گروه آموزشی روحی

دوره طراحی لباس از 4 ترم اصلی ، 8 درس ،3 ورکشاپ تخصصی و در نهایت یک کارگاه پروژه نهایی( به مدت 20 ساعت ) تشکیل شده است که به طور کلی شامل 290 ساعت آموزش است. واحد ها و دروسی که خواهید گذارند.

 

 

تعداد ترم

نام کارگاه

تعداد ساعات

ترم یک طراحی لباس

طراحی فیگور

30ساعت

مبانی رنگ

30ساعت

ورکشاپ مروری بر تاریخ پوشاک ایران

10ساعت

ترم دوم طراحی لباس

تاثیر و تدابیر خطی 

30ساعت

تکنیک و جنسیت سازی

30ساعت

ورکشاپ تاریخ لباس جهان

10ساعت

ترم سوم طراحی لباس

مقدماتی بر دوخت۱ و مولاژ خلاقانه

30ساعت

خلاقیت و کالکشن سازی در طراحی لباس

30ساعت

ورکشاپ سبک شناسی

10ساعت

ترم چهارم طراحی لباس

مقدماتی بر دوخت ۲/مولاژ و دراپینگ خلاقانه 

30ساعت

نرم افزار ایلاستریتور طراحی لباس

30ساعت

پروژه نهایی

20ساعت

جمع ساعات

290ساعت

 

کلاس و دوره طراحی لباس در تهران

 

نکات مهم قبل از شرکت در کلاس طراحی لباس

1.هنرجویان پس از گذراندن پیوسته کل دوره طراحی لباس (بدون وقفه)، می توانند گواهینامه دریافت نمایند،در صورت ایجاد وقفه بین ترم های آموزشی،دانشگاه از صدور گواهینامه معذور 
 می باشد
 نکته:تنها در برخی از شرایط خاص(در صورت تایید دانشگاه)هنرجو می تواند یک ترم وقفه داشته باشد که منوط برپرداخت 30% شهریه ترم،و رزرو کردن یک ترم می باشد. 
2.در ترم اول دوم و سوم ورکشاپ های کمکی ارائه شده است. این ورکشاپ ها به صورت 2جلسه 5 ساعته که تاریخ های هر ورکشاپ ،ابتدای هر ترم طراحی لباس اعلام خواهد  شد.

هنرجویان دوره آموزشی طراحی لباس باید 4ترم و درس پروژه را گذرانده و وقفه بین ترم ها نداشته باشند.

3.هنرجویان پس از گذراندن 290 ساعت آموزش و گرفتن نمره قبولی در درس "پروژه نهایی"، گواهینامه دریافت خواهند کرد.هنرجویانی که دوره را کامل نمی گذرانند وبه صورت تکدرس تمایل به گذراندن دوره دارند،گواهینامه دریافت نخواهند کرد و همچنین 30% بیشتر از مبلغ شهریه کارگاه ها پرداخت خواهند نمود.

در ادامه این دوره، هنرجویان می توانند برای تکمیل دانش عملی خود در زمینه طراحی لباس، کارگاه های مرتبط دیگری چون، نرم افزار مارولوس و جمینی، الگو و دوخت  را نیز در این مرکز بگذرانند.

مطالب مرتبط با دوره طراحی لباس 

مقالات آموزشی طراحی لباس


لطفا جهت آگاهی از آخرین دوره و کلاس طراحی لباس و ثبت کلیک نمایید

- چگونه طراحی لباس را اغاز کنید

- چگونه بر روی کاغذ طراحی لباس کنید

- چگونه از طراحی لباس به صورت آنلاین پول درآوریم

انواع مختلف طراحی لباس

 مجموعه دوخت سفارشی طراحی لباس
این مدل طراحی لباس به مشتریان خاص مانند هنرمندان و سلبرتی ها اختصاص دارد، این لباس ها کاملاً متناسب با سایز مشتریان دوخته می شوند. طراحی لباس این گونه لباس ها فاقد برچسب قیمت هستند، البته برای مشتریانی در این سطح نیز نیاز به اتصال برچسب قیمت به لباس نیست. طراحی لباس مجموعه لباس های دوخت سفارشی 2 بار در سال در ماه های ژانویه و ژوئیه یعنی آغاز فصل مد جدید طراحی لباس در حداقل 50 طراحی از لباس شب و روز برای مشتریان به نمایش در می آیند.
 مجموعه پوشاک آماده طراحی لباس
مجموعه پوشاک آماده بر اساس اندازه های استاندارد تولید شده و برای عموم مردم جامعه ارائه می شود. این مجموعه به دلیل بکار گیری سایز استاندارد برای تولید انبوه مناسب است. پوشاک آماده نیز خود به دو بخش تقسیم می شود : مجموعه طراح و مجموعه تولید انبوه. مجموعه طراح دارای کیفیت بالاتری ست و به منظور تبلیغ برای مجموعه تولید انبوه عرضه می شود

فرآیند طراحی لباس از چه عناصری تشکیل شده است؟

جنس پارچه طراحی لباس : طراحی لباس باید متناسب با نگاه، احساس و روحیات اغلب مشتریان انتخاب شود. در انتخاب جنس پارچه همچنین باید شرایط آب و هوایی و فصلی نیز مورد توجه قرار گیرد. صدها نوع گوناگون از پارچه در دسترس طراحان قرار دارد.

 طراحی لباس چاپ پارچه: درطراحی لباس ،  رنگ ها و تم انتخابی برای چاپ و طرح پارچه باید متناسب با فصل انتخاب شود. ایده آل است که رنگ زرد روشن در زمستان و رنگ های تیره در زمستان مورد استفاده قرار نگیرند.

 تزئینات روی لباس: مانند گلدوزی، مهره دوزی، تور دوزی و...

الگو: این مورد ساختار اصلی لباس را شکل می دهد. به همین علت طراحی الگو طراحی لباس از اهمیت خاصی برخوردار است و اساساً نقشه قطعاتی است که با دوخته شدن به هم لباس را به وجود می آورند. 

اندازه گیری طراحی لباس: طراحی لباس از مهم ترین موارد در این حرفه اندازه گیری است. بدست آوردن الگوی درست نیز با اندازه گیری دقیق نسبت مستقیم دارد.

تحقیق درباره مد طراحی لباس: با مطالعاتی دقیق درباره روند مد در فصل آینده می توان بهترین طراحی را انجام داد.

کلاس و دوره معتبر طراحی لباس در تهران

ایده پردازی برای طراحی لباس

خلاقیت در طراحی و ایجاد لباس با شناخت کامل و توانایی بهره گیری از آن در طراحی و خلق لباس ایجاد می شود. جهت طراحی لباس همواره نیاز نیست از ابزارهای تجسمی بهره برد. گاهی می توان با مواد اطراف و الهام گرفتن از بسیاری از اشیا و اجسام مختلف یک طراحی لباس جدید را ایجاد کرد. برای مثال با استفاده از برگ های درخت و نوع پوشش آن یک دامن را طراحی نمود.
داشتن ایده و ایجاد خلاقیت یکی از مهم ترین ابزار بخش هنری است که سبب طراحی یک مد و لباس جدید می گردد. ایده و خلاقیت در ذهن تمامی انسان ها وجود دارد و طراحی لباس تنها کافی است بر روی مسئله مورد نظر تمرکز داشته باشند. طراحان لباس بیش از دیگر افراد باید بر روی ایده پردازی تمرکز داشته و با فکر قوی و بهتر بتوانند به این عمل بپردازند. طراحی لباس ایده گیری با تمرکز و دید خوب به اطراف ایجاد می شود. باید ابتدا هدف خود را مشخص کنید و پس از آن به ترسیم مانکن بپردازید و طراحی لباس با شناختی که نسبت به مواد پیدا کرده اید به طراحی لباس مورد نظر بپردازید.

تهیه شده توسط آموزشگاه طراحی لباس روحی.