آموزش طراحی لباس به همراه گواهی نامه معتبر از دانشگاه سراسری

آموزش طراحی لباس به همراه گواهی نامه معتبر از دانشگاه سراسری

معرفی کارگاه آموزش طراحی لباس در موسسه خلاقان پارچه و لباس روحی

تاریخچه آموزش طراحی لباس در موسسه روحی

آموزشگاه روحی فعالیت خود را در زمینه آموزش طراحی لباس از سال ۱۳۹۳ آغاز کرده است و تا به امروز ۶۶ دوره طراحی لباس برگزار کرده است.
میزان ساعت های آموزش داده شده تا به امروز۱۹۱۴۰ ساعت است وتعداد فارغ التخصیلان کارگاه طراحی لباس از سال ۱۳۹۳ تا به امروز ۱۳۲۰ نفر می باشد.
شورای سیاستگذاری و کادر آموزشی دپارتمان طراحی لباس این موسسه شامل ۸ مدرس مجرب همچنین مشاورین متخصص است.
کارگاه آموزش طراحی لباس موسسه روحی با بکارگیری به روزترین روش ها و سرفصل های روز دنیا٬ در زمینه مد و لباس می کوشد٬ تا هنرجویان خلاق وتوانایی را به بازار کار لباس و پوشاک وارد نماید.هر سال تقریبا ۱۰۰ نفر از دوره ۳۰۰  ساعته طراحی لباس موسسه روحی فارغ التحصیل می شوند.

 

توضیحات کارگاه طراحی لباس

آموزش طراحی لباس در این موسسه شامل تقریبا ۳۰۰ ساعت آموزش است که از  کارگاه تشکیل شده است.

هنرجویان در ترم اول با طراحی فیگور ٬ مبانی رنگ  و کارگاه تاریخ لباس ایران آشنا می شوند. شناخت آناتومی تاثیر زیادی در طراحی هر فرد دارد.

ترم اول کارگاه طراحی لباس
ترم اول کارگاه طراحی لباس مناسب برای افراد شاغل (این کارگاه فقط روزهای پنجشنبه برگزار می شود. )

در ترم دوم با انواع اندام ها و چگونگی طراحی لباس با توجه به خصوصیات فردی و اجتماعی افراد٬ نحوه برطرف کردن ایراد اندام هر فرد٬ نحوه نشست لباس روی اندام و...آشنا می شوند از طرفی در درس تکنیک و جنسیت سازی٬ با ابزار های مختلف و استفاده از این ابزار و تکنیک ها برای طراحی جنسیت های مختلف لباس آشنا می شوند.
در این ترم به مباحث مربوط به تاریخ پوشاک غرب پرداخته خواهد شد.

ترم دوم کارگاه طراحی لباس
ترم دوم کارگاه طراحی لباس مناسب برای افراد شاغل (این کارگاه فقط روزهای پنجشنبه برگزار می شود.)

در دو ترم آخر هنرجویان با تصویرسازان مطرح دنیا آشنا می شوند٬ یاد می گیرند که چگونه ایده پردازی کنند و با الهام از موضوعات مختلف و با استفاده از خلاقیت فردی خود٬ چگونه لباس طراحی کنند و همچنین از مباحث مهمی که آموزش می بینند مبحث کالشن سازی هست. همونطور که می دانیم همه چیز در خلق مد از ایده و الهام شروع می شود ولی افراد نمی توانند هر وقت که خواستند از موضوعات مختلف الهام بگیرند بنابراین فرآیند طراحی کالکشن از مرحله ایده تا رونمایی نیازمند تفکر قوی ٬ برنامه ریزی و اجرای دقیق است.که تمام این مراحل از ایده پردازی و آماده کردن مود برد و اسکچ بوک تا مراحل اجرا به هنرجویان در ترم سوم آموزش داده می شود.

ترم سوم کارگاه طراحی لباس
ترم سوم کارگاه طراحی لباس مناسب برای افراد شاغل (این کارگاه فقط روزهای پنجشنبه برگزار می شود.)

زمانی طراحان لباس می توانند یک طرح موفق داشته باشند که طرح های شان قابل اجرا باشد. برای طراحی لباس احتیاجی نیست خیاطی رو به صورت خیلی حرفه‌ای بلد باشیم ولی دانستن یک سری مهارت‌های پایه‌ی خیاطی لازم و ضروری است، زیرا باعث می‌شود در زمان طراحی درک بهترو شفاف تری از مدل نهایی داشته باشیم و یا اینکه متوجه شویم مدلی که میخواهیم طراحی کنیم قابل اجرا هست یا خیر٬ بنابراین با در نظرگرفتن این نیاز ترم سوم و چهارم مباحث مربوط به اجرای لباس با هنرجویان کار می شود. و در نهایت در ترم چهارم هنرجویان ٬ علاوه بر طراحی دستی توانایی طراحی  استفاده از نرم افزار ایلستریتور را یاد می گیرند.

ترم چهارم کارگاه طراحی لباس

در آخرهنرجویان درس پروژه  را زیر نظر یک منتور خواهند گذراند.در این کارگاه هنرجویان امکان تمرین هر آنچه که از ترم اول آموزش دیدند خواهند داشت  و در واقع هر فرد می تواند خودش را محک بزند که چقدر می تواند با استفاده از توانمندی هایی که در طی این ۳۰۰ ساعت کسب کرده از صفر تا صد لباسی را طراحی کند. در این درس موضوعی از طرف مربی کارگاه مشخص میشود و هنرجویان ابتدا ایده پردازی کرده٬ مودبرد تهیه می کنند و سپس تصویرسازی کرده و طرح نهایی را اجرا خواهند کرد.

پروژه نهایی

چرا برای آموزش طراحی لباس باید آموزشگاه گروه روحی را انتخاب کنیم؟

  • هدف موسسه روحی از برگزاری این کارگاه ها پرورش نیروهای توانمند٬ خلاق و متخصص هست که این هنرجویان بتوانند بعد از اینکه از این موسسه فارغ التحصیل شدند٬ به راحتی وارد بازار کار شده و با دانش و تخصصی که کسب کردند٬ کسب درآمد نمایند.
  • برای رسیدن به این هدف به صورت دایم سرفصل ها و مباحث آموزشی را دایم به روز رسانی می کند و در این امراز کارشناسان و مشاوران متخصص استفاده می نماید.
  • هنرجویان بعد ازاینکه تقریبا ۳۰۰ ساعت آموزش را با موفقیت گذراندن٬ گواهینامه معتبرصادر می شود.
  • موسسه روحی در کارد آموزشی خود از مدرسین با تجربه و متخصص استفاده می نماید که این مربیان دایم در حال ارتقا خود با توجه به دانش روز دنیا در زمینه مد و لباس هستند
  • کلاس ها کاملا به صورت کارگاهی طراحی شده و هر کارگاه مجهز به تجهیزات لازم مربوط به هر درس می باشد. بنابراین هنرجویان با استفاده از این فضا امکان تجربه کار عملی خواهند داشت.
  • واحدهای درسی آکادمیک متاسفانه خیلی از اوقات دارای خلا هایی است٬ که وجود این خلا ها باعث می شود که دانشجویان بعد از اتمام دوره نتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند.
    ما سعی کردیم  با برنامه ریزی هایی که داشتیم خیلی از این خلا ها را پوشش دهیم٬ تا هنرجویان بتوانند اولا تجربه کار عملی داشته باشند ٬دوما درس ها و واحد های تخصصی و کاربردی داشته باشند٬ سوما نسبت به توانایی و تخصص خود ٬ بازار کار مربوط به محصول و حرفه خود را به راحتی پیدا کنند.
  • در طول دوره مشاورانی داریم که نقشه راه را کاملا برای هنرجویان مشخص می کنند و کمک می کنند تا هر فرد در مسیر خود با درستی پیش برود.
  • ما بر این باور هستیم که آموزش با کیفیت و بهره گیری از مدرسین و فضای آموزشی با کیفیت بالا حق همه هنرجویان و هنردوستان است. بنابراین همیشه سعی می کنیم که با حفظ این کیفیت در حد بالا٬ آموزش و تجربه خود را با کمترین میزان شهریه در اختیار هنرجویان قرار دهیم.

 

 

جدول آموزش طراحی لباس گروه روحی

آموزش طراحی لباس از ۴ ترم اصلی ، ۸ درس اصلی ،۳ کارگاه غیرحضوری و در نهایت یک کارگاه پروژه نهایی( به مدت ۲۰ ساعت ) تشکیل شده است که به طور کلی شامل ۳۰۰ ساعت آموزش است. در جدول زیر می توانید فهرست کارگاه ها٬ میزان ساعت هردرس٬ شهریه ٬روز و ساعت برگزاری کلاس و تاریخ شروع کارگاه ها را مشاهده کنید.


دوره آموزش طراحی لباس 


دوره طراحی لباس (حضوری)

تعداد ترم

نام کارگاه

تعداد ساعات

تعداد جلسات هزینه سرمایه گذاری ثبت نام

ترم یک

طراحی فیگور

۳۳ ساعت

۱۱جلسه ۳ ساعته  (۳۳ساعت) ۵۰۰هزار تومان ثبت نام آنلاین

مبانی رنگ

۳۳ ساعت

۱۱جلسه ۳ ساعته  (۳۳ساعت) ۵۰۰هزار تومان
تاریخ لباس ایران ۳ ساعت ۱ جلسه ۱۰۰هزار تومان

ترم دوم

تاثیر و تدابیر خطی 

۳۳ ساعت

۱۱جلسه ۳ ساعته   (۳۳ساعت) ۵۰۰هزار تومان ثبت نام آنلاین

تکنیک و جنسیت سازی

۳۳ ساعت

۱۱جلسه ۳ ساعته  (۳۳ساعت) ۵۰۰هزار تومان
تاریخ لباس غرب ۳ ساعت ۱جلسه ۱۰۰هزار تومان

ترم سوم

اجرا  لباس ۱

۳۳ ساعت

۱۱جلسه ۳ ساعته   (۳۳ساعت) ۶۰۰هزار تومان ثبت نام آنلاین

خلاقیت و کالکشن سازی در طراحی لباس و سبک شناسی

۳۳ ساعت

۱۱جلسه ۳ ساعته   (۳۳ساعت) ۶۰۰هزار تومان
سبک شناسی مد ۳ ساعت ۱ جلسه ۱۰۰هزار تومان
ترم چهارم

 اجرا لباس ۲

۳۳ ساعت

۱۱جلسه ۳ ساعته  (۳۳ساعت) ۶۰۰هزار تومان ثبت نام آنلاین

نرم افزار ایلاستریتور طراحی لباس

۳۳ ساعت

۱۱جلسه ۳ ساعته  (۳۳ساعت) ۶۰۰هزار تومان
پروژه نهایی ۲۰ ساعت

۱۰ جلسه ۲ ساعته (۲۰ساعت)

۳۰۰هزار تومان ثبت نام آنلاین

 


هنرجویان بعد از گذراندن کل دوره طراحی لباس٬ نداشتن غیبت بیش از حد مجاز٬ شرکت در جلسات ژوژمان هر ترم و همچنین پروژه پایان دوره و کسب نمره قبولی ٬ درصورت علاقمندی می توانند اقدام به ثبت نام برای فرآیند اخذ گواهینامه نمایند.

کارگاه های تکدرس ثبت نام آنلاین

شهریه تعدادی از کارگاه ها برای عزیزانی که تکدرس ثبت نام می نمایند(یعنی کل دوره طراحی لباس را ثبت نام نمی کنند) متفاوت است
همچنین هنرجویانی که تکدرس ثبت نام می کنند گواهینامه دریافت نخواهند کرد
کارگاه های طراحی فیگور، مبانی رنگ، تاثیر و تدابیر خطی،تکنیک و جنسیت سازی، خلاقیت ۷۰۰هزار تومان

نرم افزار ایلستریتور طراحی لباس یک میلیون و دویست هزار تومان


دوره آموزش طراحی لباس مناسب برای شاغلین
این دوره برای افراد شاغل طراحی شده ومشخصات دوره همانند جدول بالا می باشد با این تفاوت که  تمامی ترم ها روز پنجشنبه برگزار می شود

سوالات متداول کارگاه آموزشی طراحی لباس

این کارگاه پیش نیاز دارد؟
این کارگاه پیش نیاز ندارد. تمام مطالب آموزشی را از ابتدایی ترین سطح به هنرجویان آموزش خواهیم داد.
چطور می توانیم از کیفیت این کارگاه اطمینان حاصل کنیم؟
- ما در این موسسه مشاورانی متخصص داریم که هر فرد قبل از ثبت نام می تواند به صورت حضوری یا از طریق تلفن مشاوره شود. این مشاوره رایگان است و افراد می توانند تمام سوالات خود را  راجع به این کارگاه در این جلسه مشاوره مطرح کنند و اطلاعات لازم را کسب نمایند.
- همچنین قبل از شروع کارگاه امکان یک جلسه شرکت در کلاس به صورت مهمان را خواهند داشت که در نتیجه امکان آشنایی با فضای کارگاه٬ آموزشگاه و هنرجویان در حال تحصیل در دوره را خواهند داشت.
از طرفی پایان هر کارگاه ژوژمان پایانی برگزار می شود که بازدید از جلسات ژوژمان برای عموم افراد آزاد است. و هر فرد می تواند خروجی هر دوره و سطح توانمندی هنرجویان را از نزدیک ببیند.
این موسسه آیا مجوز خاصی دارد؟
موسسه خلاقان پارچه و لباس روحی با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین زیر نظر کارگروه ساماندهی مد ولباس ایرانی-اسلامی فعالیت دارد.
افراد شاغل و یا ساکنین شهرستان چگونه می توانند در این کارگاه ها تحصیل کنند؟
ما کارگاه طراحی لباس را به گونه ای طراحی کردیم که کلاس ها فقط یک روز در هفته تشکیل می شوند ٬ بنابراین عزیزانی که در شهرستان ها سکونت دارند به راحتی می توانند در کلاس ها شرکت کرده و تردد داشته باشند همچنین می توانند از کارگاه های آنلاین دوره طراحی لباس بهره مند شوند. از طرفی ما یک کارگاه طراحی لباس ویژه افراد شاغل طراحی کردیم که روزهای پنجشنبه برگزار می شود. این کارگاه مناسب برای افراد شاغل و همچنین ساکنین شهرستان ها می باشد.

نکات مهم قبل از شرکت در کلاس طراحی لباس

۱.هنرجویان پس از گذراندن پیوسته کل کارگاه طراحی لباس (بدون وقفه)،یعنی با گذراندن ۳۰۰ ساعت آموزش و گرفتن نمره قبولی در ژوژمان های پایانی هر ترم و همچنین درس پروژه می توانند گواهینامه دریافت نمایند،در صورت ایجاد وقفه بین ترم های آموزشی،دانشگاه از صدور گواهینامه معذورمی باشد
 نکته:تنها در برخی از شرایط خاص(در صورت تایید دانشگاه)هنرجو می تواند یک ترم وقفه داشته باشد که منوط برپرداخت ۳۰٪ شهریه ترم،و رزرو کردن یک ترم می باشد. 

هنرجویان کارگاه آموزشی طراحی لباس باید ۴ترم و درس پروژه را گذرانده و وقفه بین ترم ها نداشته باشند.

در ادامه این کارگاه، هنرجویان می توانند برای تکمیل دانش عملی خود در زمینه طراحی لباس، کارگاه های مرتبط دیگری چون، نرم افزار مارولوس و جمینی، الگو و دوخت ، طراحی پارچه را نیز در این مرکز بگذرانند.

اهمیت آموزش طراحی لباس

طراحی لباس(Cloth Design) هنری ارزنده است که شخصیتی ارزنده را به طراح لباس می بخشد. طراح لباس درکنار توانایی ترسیم وطراحی باید ازخلاقیت وایده های خود درراستای به تصویر درآوردن طرح مدنظر بهره ببرد که در این صورت می تواند آنچه در ساختار ذهنی خود دارد را به تصویر کشیده وبرای به واقعیت رساندن وظهور یک تن پوش به مرحله اجرا برساند. در ادامه این مقاله با توضیح مختصر در رابطه با اهمیت آموزش طراحی لباس آشنا خواهید شد.

برای اجرایی شدن یک ایده طراح لباس می بایست از توانایی اجرا هم بهره مند باشد که دراین صورت باید به هنر دوزندگی ودرآوردن الگو وهمچنین شناخت طراحی پارچه و بازار این صنعت اشراف داشته باشد، برای همین آموزشگاهی که برای آموزش طراحی لباس انتخاب می کنید بسیار مهم است که شما را برای فردا و آینده کاری آماده کند.

 آموزش طراحی لباس در تهران
 

 برای بهره گیری از مشاوره تخصصی رایگان در رابطه با کارگاه آموزش طراحی لباس با شماره ۸۸۸۳۴۲۸۴ تماس گرفته و یا عدد ۱ را به شماره ۰۹۱۰۹۱۰۲۴۴۰ پیامک نمایید.

مطالب مرتبط با کارگاه طراحی لباس 

انواع مختلف طراحی لباس

 مجموعه دوخت سفارشی طراحی لباس
این مدل طراحی لباس به مشتریان خاص مانند هنرمندان و سلبرتی ها اختصاص دارد، این لباس ها کاملاً متناسب با سایز مشتریان دوخته می شوند. طراحی لباس این گونه لباس ها فاقد برچسب قیمت هستند، البته برای مشتریانی در این سطح نیز نیاز به اتصال برچسب قیمت به لباس نیست. طراحی لباس مجموعه لباس های دوخت سفارشی 2 بار در سال در ماه های ژانویه و ژوئیه یعنی آغاز فصل مد جدید طراحی لباس در حداقل 50 طراحی از لباس شب و روز برای مشتریان به نمایش در می آیند.
 مجموعه پوشاک آماده طراحی لباس
مجموعه پوشاک آماده بر اساس اندازه های استاندارد تولید شده و برای عموم مردم جامعه ارائه می شود. این مجموعه به دلیل بکار گیری سایز استاندارد برای تولید انبوه مناسب است. پوشاک آماده نیز خود به دو بخش تقسیم می شود : مجموعه طراح و مجموعه تولید انبوه. مجموعه طراح دارای کیفیت بالاتری ست و به منظور تبلیغ برای مجموعه تولید انبوه عرضه می شود

فرآیند طراحی لباس از چه عناصری تشکیل شده است؟

جنس پارچه طراحی لباس : طراحی لباس باید متناسب با نگاه، احساس و روحیات اغلب مشتریان انتخاب شود. در انتخاب جنس پارچه همچنین باید شرایط آب و هوایی و فصلی نیز مورد توجه قرار گیرد. صدها نوع گوناگون از پارچه در دسترس طراحان قرار دارد.

 طراحی لباس چاپ پارچه: درطراحی لباس ،  رنگ ها و تم انتخابی برای چاپ و طرح پارچه باید متناسب با فصل انتخاب شود. ایده آل است که رنگ زرد روشن در زمستان و رنگ های تیره در زمستان مورد استفاده قرار نگیرند.

 تزئینات روی لباس: مانند گلدوزی، مهره دوزی، تور دوزی و...

الگو: این مورد ساختار اصلی لباس را شکل می دهد. به همین علت طراحی الگو طراحی لباس از اهمیت خاصی برخوردار است و اساساً نقشه قطعاتی است که با دوخته شدن به هم لباس را به وجود می آورند. 

اندازه گیری طراحی لباس: طراحی لباس از مهم ترین موارد در این حرفه اندازه گیری است. بدست آوردن الگوی درست نیز با اندازه گیری دقیق نسبت مستقیم دارد.

تحقیق درباره مد طراحی لباس: با مطالعاتی دقیق درباره روند مد در فصل آینده می توان بهترین طراحی را انجام داد.

 دوره آموزش طراحی لباس در تهران

ایده پردازی برای طراحی لباس

خلاقیت در طراحی و ایجاد لباس با شناخت کامل و توانایی بهره گیری از آن در طراحی و خلق لباس ایجاد می شود. جهت طراحی لباس همواره نیاز نیست از ابزارهای تجسمی بهره برد. گاهی می توان با مواد اطراف و الهام گرفتن از بسیاری از اشیا و اجسام مختلف یک طراحی لباس جدید را ایجاد کرد. برای مثال با استفاده از برگ های درخت و نوع پوشش آن یک دامن را طراحی نمود.
داشتن ایده و ایجاد خلاقیت یکی از مهم ترین ابزار بخش هنری است که سبب طراحی یک مد و لباس جدید می گردد. ایده و خلاقیت در ذهن تمامی انسان ها وجود دارد و طراحی لباس تنها کافی است بر روی مسئله مورد نظر تمرکز داشته باشند. طراحان لباس بیش از دیگر افراد باید بر روی ایده پردازی تمرکز داشته و با فکر قوی و بهتر بتوانند به این عمل بپردازند. طراحی لباس ایده گیری با تمرکز و دید خوب به اطراف ایجاد می شود. باید ابتدا هدف خود را مشخص کنید و پس از آن به ترسیم مانکن بپردازید و طراحی لباس با شناختی که نسبت به مواد پیدا کرده اید به طراحی لباس مورد نظر بپردازید.

برای مشاهده شرایط اخذ گواهینامه اینجا کلیک نمایید.
برای مشاهده قوانین و مقررات آموزشگاه اینجا کلیک نمایید.
برای ثبت نام اینجا کلیک نمایید

 برای بهره گیری از  مشاوره تخصصی رایگان با شماره 88834284 تماس گرفته و یا عدد 1 را به شماره 09109102440 پیامک نمایید
.

تهیه شده توسط آموزشگاه طراحی لباس روحی.